Zaznacz stronę

Subaru na Tokyo Auto Salon zaprezentuje dwie nowości. To zapowiedzi Impreza STI Concept i Forester STI.

Na razie nie podano zbyt wiele szczegółów, ale wiadomo, że Impreza STI będzie bardziej zapowiedzią nowych akcesoriów STI do Imprezy Sport (jak nazywa się hatchback w Japonii), niż wizją pełnoprawnego następcy WRX STI. Na zdjęciach pokazano też koncept Forestera STI, który nosi nazwę Advance Sport Concept.

Jak na razie wiadomo, że szary lakier nosi nazwę Fighter Grey, felgi mają 19 cali a na przedniej osi pojawiły się sześciotłoczkowe zaciski Brembo. Forek ma też pakiet aerodynamicznych spoilerów i lotek, które mają wpływać na pewność prowadzenia. Pod maską prawdopodobnie będzie poprawiona jednostka 2.0 e-Boxer, czyli wprowadzona niedawno w Japonii hybryda. To najlepszy dowód na to, że jest bardziej koncept Forestera „tuned by STI”, a nie jego najbardziej rasowa odmiana, na którą możemy się w ogóle nie doczekać, bo ostatnio widzieliśmy ją w odsłonie SG9.

Dwie kolejne świeże propozycje to Levorg STI Performance, który otrzymał specjalny zestaw części STI, podobny do użytych w Foresterze. Miło, że Subaru nie zapomniało do końca o  modelu WRX STI. Na targach zobaczymy też oparty na wersji Type S, WRX STI Rally Concept, który wzbogacono o takie części jak 19-calowe obręcze BBS w kolorze złotym i rajdowe siedzenia RECARO.